Barbieland a valóságban, második rész – ezektől a kastélyoktól még Ken is elájulna!
Előző cikkünkben összeszedtünk nektek egy pár lélegzetelállító tavat, ami akár a Barbie filmből is származhatott volna, hiszen teljes mértékben rózsaszínben pompáznak!
Ezúttal azonban olyan, mesebeli kastélyokat hoztunk el nektek, amik még a Mojo Dojo Casa Házon is túltesznek! Íme a lista:
Craigievar kastély, Skócia
Skócia Aberdeenshire megyéjében, Alford városától mindössze 9,7 km-re délre található egy valódi mesebeli kincs: a Craigievar Kastély! Ez az erősített vidéki ház egykor a Sempill klán székhelye volt, majd a Forbes család otthona lett egészen 1963-ig, amikor William Forbes-Sempill, a 19. Sempill lord átadta a Nemzeti Bizalomnak Skóciában.
Az Aberdeen-i kereskedő, William Forbes keze nyomán született meg a kastély skót bárói stílusban 1576 körül, majd körülbelül 1626-ra fejezték be. Az épület örök emléket állít a mesebeli szépségnek. Jelenleg a kastély egy felújítási projekt alatt áll, melynek célja megőrizni az eredeti állapotát. Bár az épület 2024-ig zárva tart, a kastély környező területeit élvezheted. Sétákat tehetsz az erdei ösvényeken és találkozhatsz akár vörös mókusokkal, baglyokkal, rókákkal, szarvasokkal és vidrákkal is.
Hawa Mahal, India
Ez a varázslatos ékszerdoboz a híres Jaipur városban, Indiában található. Ez a vörös és rózsaszín homokkőből épült épület a City Palace szélén emelkedik, és a királyi Zenana, vagyis a női szobákhoz tartozik. Egy igazi csoda, amelyet Maharaja Sawai Pratap Singh építtetett 1799-ben, aki nem csak a Maharaja Sawai Jai Singh unokája, hanem Jhunjhunu város, Rjasthan állam egyik alapítója is.
Az épületen lévő 953 apró ablak nemcsak esztétikai hatást szolgálnak, hanem a királyi udvar hölgyeinek különleges kilátást nyújtottak az utca forgatagára és az ünnepi eseményekre úgy, hogy őket nem láthatták.
A Hawa Mahal a Jaipur faluban található óváros Badi Chaupar (Nagy tér) nevű területén áll büszkén. A palota kapui minden nap 9:00 és 16:30 között látogatható, és csupán 500 rúpiát (körülbelül 1800 forintot) kell fizetni a belépésért.
Benrath Kastély, Németország
A Benrath kastély a festői Benrathban, Düsseldorf egyik kerületében található. A kastély egykoron a Pfalzi választófejedelem, Károly Teodor és felesége, Sulzbach-i Erzsébet Ágnes grófnő számára épült. A tervezési munkát Nicolas de Pigage kert- és építészeti igazgató végezte.
A kastélyt büszkén díszítik a központi corps de logis, ahol a főúri lakosztályok találhatóak, valamint két melléképület, amelyekben a konyha, és a személyzeti és vendégszobák találhatóak. Az épületek mellett a kastély egy 61 hektáros parkkal is büszkélkedhet, melyet Maximilian Friderich Weyhe és Peter Joseph Lenné kert művészek készítettek. Ez a lenyűgöző park több mint 80 madárfaj és 300 bogárfaj otthona, és ritka észak-amerikai cserjékkel tették még varázslatosabbá.
A kastély három múzeumot is magába foglal: az Európai Kertművészeti Múzeum, a Természettudományi Múzeum és a Kastélymúzeum. A múzeumok nyitvatartása keddtől vasárnapig 11:00 és 17:00 (vagy akár 18:00) óra között van. A belépőjegyek árairól érdemes online informálódni!
Ahsan Manzil Múzeum, Banglades
Dhaka városában, Bangladesben, a Buriganga folyó partján áll az Ahsan Manzil Múzeum, mely egy varázslatos kastély, tele történelemmel és érdekességekkel. Egykor az elismert dhakai nawabok hivatalos rezidenciája és székhelye volt, és Abdul Ghani Ahsan Manzilnak nevezte el a kastélyt a fia, Khwaja Ahsanullah után. Az évszázadok során számos súlyos tűzeset érte a kastélyt, de mindannyiszor megújult, és máig büszkén áll.
Az Ahsan Manzul Múzeum gazdag történelemmel rendelkezik. A kastély életét végigkísérte az átalakulás, és 1974-ben Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman, Banglades első minisztere elrendelte, hogy múzeum legyen a kastélyból, így megóvva az értékes kulturális örökséget a következő generációk számára.
A 23 kiállítóteremben, több mint 1000 kincsre bukkanhatsz, köztük bútorokra, festményekre, ruhákra, érmékre, fegyverekre és porcelánokra, melyek mindegyik egyedülálló történeteket mesél el.
A nyitvatartási idő és az árak változóak, ezért érdemes online tájékozódni!
Electoral Palace, Németország
Mainz városában, a Rajna partján magasodik az egykori mainzi érsek-herceg városi rezidenciája, az egyedülálló Electoral Palota, mely Németország büszkesége, és késői reneszánsz építészete különleges jelentőséggel bír. Az épület története egészen a 17. századig nyúlik vissza, amikor a mainzi érsek-herceg, Johann Philipp von Schönborn megrendelte az építését a Martinsburg nevű középkori erőd helyén.
A palota kiemelkedő látványossága a Nagyterem, mely évről évre otthont ad a lenyűgöző mainzi karneválnak. Ma a palota a Rheinland-Pfalz parlament székhelye, de a múlt varázslatát megőrizve, lehetőséget biztosítanak a látogatók számára, hogy bepillantást nyerjenek a palotába.
A látogatásért előzetes foglalás szükséges online!
Toompea Kastély, Észtország
A Toompea kastély az észtek büszkesége, egy gyönyörű középkori kastély, mely lenyűgözően magasodik a Toompea dombon, Tallinn városának szívében. Az épület ma már az Észt Parlament otthona is.
Az épület története egészen 1219-ig nyúlik vissza, amikor II. Valdemár király, Dánia keresztes hadvezére elfoglalta a dombot. A híres Lindenise-i csatában állítólag a dán zászló, a Dannebrog, az égből hullott le, mikor az ütközet döntő szakaszában voltak. Az épület a középkorban a “dánok kastélyának“, latinul castrum danorum, és az archaikus észt nyelven taani linna néven vált ismertté, mely valószínűleg Tallinn város mai nevén eredetéhez is hozzájárult. A 13. században épült erőd romos keleti szárnyál alapul az épület, amely ma is áll.
A Német Lovagrend gondoskodott a kastély jellegzetes tornyainak építéséről is, mint például a “Pilsticker” (vagyis nyílélező), a “Stür den Kerl” (tartsd távol az ellenséget), a “Landskrone” (a föld koronája) és a híres “Langer Hermann“. Ez utóbbit, a 48 méter magas tornyot ma Észtország szimbólumaként kezelik.
A nyitvatartási időt és a belépőjegy árakat érdemes online előre ellenőrizni!
Ha kíváncsi vagy a tavakra, amik akár egyenesen a Barbie-k földjéről is származhatnának, kattints a linkre!